from €135,00
Book Now

3 dite ne Valbone

Created with Sketch. Popova Šapka
Not Rated

Duration

3 dite 2 net

Tour Type

Daily Tour

Group Size

18 people

Category

Ture Dimerore

Overview

 

3 dite ne Valbone ne mes te Alpeve te Shqiperise larg zhurmes se qytetit. Aty ku ti dhe natyra beheni nje. Te besh nje udhetim dimeror ne Valbone duhet te jesh gati shpirterisht, fizikisht dhe materialisht. Valbona, me bukuri befasuese eshte e vizituar cdo dite jo vetem nga te huaj por dhe nga Shqiptare. Se fundmi eshte bere nje nga destinacionet me te kerkuara per shkak te bukurive interesante qe ofron. Madheshtore, me male qe ngren krye mbi koken tende per te te kujtuar se sa i vogel je para natyres, por gjithashtu me pyje, humnera, burimeve dhe ujit te kalter qe e pershkon permes Valbonen. Mikpritjen tradicionale Shqiptare do e gjeni midis malesise dhe bukurise se natyres.

Fillojme udhetimin tone nga Tirana ne oren 06:00 te mengjesit drejt Valbones. Gjate udhetimit ndalojme per te vizituar Gjakoven. Mbas Gjakoves, vazhdojme rrugen per ne Valbone. Vazhdojme drejt Valbones ku akomodohemi dhe ku do kemi aktivitetin e ecjes me rrathe ne bore.

Itinerari i turit 3 dite ne Valbone:

Takohemi ne 05:45 tek Universiteti Ufo ose ndryshe Piazza ne Tirane. Nga ku nisemi per ne Valbone.

Dita 1: Nisemi nga Tirana. Ndalojme ne Gjakove vizitojme pazarin e vjeter te gjakoves, drekojme dhe nisemi per ne Valbone ku akomodohemi ne hotel.

Dita 2: Mengjesi ne hotel, me pas fillojme ecjen me rrathe bore drejt shtigjeve me debore ku shijojme peisazhin e mrekullueshem te Valbones. Nderkohe dreka eshte piknik ne natyre mes maleve dhe natyres. Kthimi ne hotel.

Dita 3: Kthimi: Nisja nga Valbona. Ndalojme ne Prizren dhe vizitojme qytetin e bukur te Prizrenit dhe drekojme aty.

Minimuni 5 veta te behet nisja

Maksimumi 18 veta

Nisjet: 1 here ne jave

E rendesishme: Merrni me vete rroba te pershtatshme per bore

Perfshihen ne cmim:

Guida

Transporti

Hoteli

Mengjese dhe Darkat

Nuk perfshihen: 

Kafet

Pijet

Drekat

Rrathet e bores jan opsionale

Cmimi: 135 Euro

 

View More

HIGHLIGHTS

  • Ecje me rrathe bore ne Valbone

Itinerary

Expand All

Included/Excluded

  • Guida
  • Transporti
  • Hoteli
  • Mengjese dhe Darkat
  • Kafet
  • Pijet
  • Drekat
  • Rrathet e bores jane opsionale

Durations

3 dite

Tour's Location

Created with Sketch. Popova Šapka

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

Created with Sketch.
from €135,00

You might also like